Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos
Karo mokslų informacijos ir leidybos centras
Šilo g. 5A., LT-10322 Vilnius, tel. (8 5) 2735549
El. p. biblioteka@lka.lt
GENEROLO JONO ŽEMAIČIO LIETUVOS KARO AKADEMIJOS
KARO MOKSLŲ INFORMACIJOS IR LEIDYBOS CENTRAS
Renginiai

LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga, siekdama tęsti tarpukario Lietuvos Birutiečių tradicijas, pradėjo literatūrinių vakaronių ciklo susitikimus. Pirmajame susitikime dalyvavo Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, kuris pristatė ir su dalyviais aptarė savo autorinę knygą „Aš esu Vanagas“. Renginyje dalyvavo ir savo šeimos patirtimis dalinosi knygos pagrindinio herojaus, partizano Adolfo Ramanausko – Vanago anūkė plk. ltn. Inga Jancevičienė.

Šis renginys – tai pirmasis LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos ir Lietuvos karo akademijos bendradarbiavimo rezultatas po praeitais metais pasirašytos bendradarbiavimo sutarties. Jis vyko Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Karo mokslų informacijos ir leidybos centro bibliotekoje, įsikūrusioje buvusiame Vilniaus jėzuitų noviciato (naujokyno) pastate.

Literatūrinių vakaronių tikslas – įtraukti karių šeimų bendruomenės narius bei Lietuvos kariuomenėje ir Krašto apsaugos sistemoje tarnaujančius ir dirbančius asmenis į literatūrinių kūrinių skaitymą, aktualių knygų aptarimą, diskusijas. Taip pat keliauti į ekskursijas knygose aprašytais takais.

Pirmojo susitikimo metu dalyviai buvo kviečiami skaityti pristatytą knygą ir vasaros metu keliauti į žygį Adolfo Ramanausko - Vanago kovų keliais.

Literatūros vakarų ciklą planuojama organizuoti kiekvieną mėnesį. Sekantis susitikimas vyks 2021 m. rugsėjo 7 d.